Staff Directory

Ronda Archer

Food Service

Claudette Boeykens

Special Education Assistant

Jesus Camacho

Custodian

Melissa Cascella

Physical Education Assistant

Maria Chopin

Kitchen

Alexandra Christopoulos

ELA and Social Studies Teacher

Ken Chung

7th/8th Grade Math Teacher

Sondra Cimaroli

Innovation Lab Teacher

Kimberly Cohen

Life Rules Assistant

James Dankert

Custodian

Veronica Delia

Teacher Assistant

Mark Detzner

6th Grade ELA Teacher

Jessica Escutia

Administrative Assistant

Elia Esparza-Viveros

Administrative Assistant

Kyle Farley

Physical Education Teacher

Margaret Fiordirosa

7th Grade Special Education Teacher

Stephen Flowers

Chorus Director

Mario Govea

Custodian

Peter Griffin

8th Grade Math Teacher

Kirsten Harvey

8th Grade Special Education Teacher

Kyle Henkel

Assistant Principal

Colleen Houlden

Kitchen

Paul Jannusik

6th/8th Grade Social Studies Teacher

Emily Jarosz

7th Grade Math Teacher

Nina Joob

Art Teacher

Scott Kaminsky

8th Grade Special Education Teacher

George Keehn

Physical Education Teacher

Elizabeth Kelpsch

Social Worker

Alex Koliopoulos

7th Grade Science and Health Teacher

Mary Krall-Meske

Principal

James Kuperman

Physical Education Teacher

Christopher Kuzmanoff

Orchestra Director

Nina Langs

Special Education Assistant

Beth Lasoski

8th Grade ELA Teacher

Stephen Letzig

8th Grade Social Studies Teacher

Barbara MacKenzie

Special Education Assistant

Joanna Malecki

Learning Resource Center Assistant

Brad Malesky

6th/8th Grade Science Teacher

James Mannis

7th Grade Social Studies Teacher

Elizabeth Masini

7th Grade Special Education Teacher

Anne McCullah

8th Grade Science and Math Teacher

Ken McCullah

6th/7th Grade Math Teacher

Rebecca Milos

Learning Resource Center Director

Jean Minor

7th/8th Grade ELA Teacher

Annayeli Muñoz

World Language Teacher

Heidi Murray

6th Grade Math Teacher

Grace Neuses-Voit

Teacher/Innovation Coach

Ashley Nistor

Psychologist

Kathleen Paszko

World Language Teacher

Elizabeth Peterson

Occupational Therapist

Amy Polenzani

STEAM Teacher/Innovation Coach

Noel Rajski

6th Grade Special Education Teacher

Agnieszka Rebeszko

Special Education Assistant

Jennifer Ritchie

7th Grade ELA Teacher

Lisa Ruiz

6th Grade Math Teacher

Annmarie Schroeder

8th Grade Math Teacher

Marijana Simic

Food Service

Todd Smith

Band Director

Karen Starkman

Kitchen

Lea Steigerwald

Family and Consumer Science Teacher

Fred Stokes

6th/7th Grade Science Teacher

Katarzyna Terracciano

Speech/Language Pathologist

Carina Texpa

Custodian

Cristy Tracz

Health Teacher

Nadsxeli Trujillo

Special Education/Bilingual Assistant

Patricia Vega

6th/8th Grade Social Studies Teacher

Uma Vegesna

Food Service

Christine Wang

6th/7th Grade ELA Teacher

Alexandra Williams

8th Grade Math Teacher

Laura Wolinski

6th Grade ELA Teacher

Amanda Zavilla

Social Worker

Georgette Zitis

8th Grade ELA Teacher